Doceniaj ludzką szczerość

Każdy z nas uwielbia komplementy, lecz bardzo niewielu potrafi znosić konstruktywną krytykę. Nikt nie lubi się mylić, zatem czujemy się niekomfortowo, gdy ktoś jest wobec nas szczery do bólu.

Jednak wiedz, że musimy być wdzięczni za szczere opinie innych ludzi. Ktoś kiedyś powiedział: „Tylko dwoje ludzi powie ci prawdę o tobie: osoba, która jest na ciebie wściekła, i ta, która bardzo mocno cię kocha”. Bóg korzysta z obu tych sposobów, ale szczególnie upodobał sobie szczerość twoich przyjaciół i ukochanej osoby. O wiele więcej korzyści odniesiesz, gdy ktoś szczerze, z miłością wskaże ci, w czym mógłbyś się poprawić, niż gdybyś miał wysłuchiwać samych pustych, karmiących ego pochlebstw. Kiedy w Biblii czytamy o ostrzeniu żelaza żelazem, tak naprawdę czytamy właśnie o takiej relacji.

Moim pragnieniem jest, abyś okazywał wdzięczność ludziom, którzy mówią ci prawdę, nawet jeśli nie są to rzeczy miłe twojemu uchu. Jeśli wysłuchasz tej prawdy – szczególnie wtedy, kiedy nie byłeś świadom swoich problemów – zyskujesz szasnę, aby się zmienić. Ostatecznie efektem tej szczerości będzie twoja przemiana w lepszą osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *